Motocykle - motocykliści - zloty motocyklowe
Cytat na dziś: "Zamiast pić browara, wsiadaj na komara."
Uwaga! Dostępny jest nowy kalendarz imprez: Zloty motocyklowe 2021

Imprezy motocyklowe » Rozpoczęcie sezonu Jasna Góra 2012 (Zlot Gwiaździsty)

Miejscowość:Częstochowa [Znajdź na mapie]
Województwo:śląskie
Organizator:http://rajdkatynski.net/
Typ imprezy:Pielgrzymki, msze
Od:14 kwietnia 2012
Do:15 kwietnia 2012
Wjazd:0 zł
Dodane przez:kamilstarter03
Zmodyfikowane:Sławo
Zobacz więcej: Zloty motocyklowe - Kwiecień

Modyfikuj..

Byłeś na tej imprezie?
» Wpisz się na listę uczestników! «

Tylko osoby będące na liście uczestników
mogą dodawać zdjęcia do wspólnej galerii.

Brak zdjęcia« Losowe zdjęcie
Galeria:
Wszystkie zdjęcia (9)
Albumy uczestników..

Opis imprezy:

Radosne Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego w 2012 roku, IX Zlot Motocyklowy im.
Księdza Ułana Zdzisława Peszkowskiego, Jasna Góra 2012, odbędzie się w
dniach 14-15 kwietnia 2012 roku. Przypominam że podczas trwania zlotu, na Jasnogórskich
Błoniach i na Górce Przeprośnej, niedopuszczalny jest jakikolwiek handel i promocja polityczna.
W ostatnim Zlocie ?Jasna Góra 2011?, według informacji Policji Częstochowskiej, uczestniczyło
50 tysięcy osób, którzy przyjechali na 35 tysięcach motocykli. Największy zlot motocyklowy w
Europie.

W sobotę 14 kwietnia:

O godz. 14:00 w sali Św. Józefa, będzie pokazany film ?HISTORIA ROJA?
Po blisko 70 latach kłamstwa, pierwszy film o Żołnierzach Wyklętych. Nie zobaczysz go ani w telewizji ani w kinie, pokaz na Jasnej Górze to jedyna z nielicznych szans.
W sali Św. Józefa jest tylko 700 miejsc.

18:00 w sali Ojca Kordeckiego, koncert Lecha Makowieckiego i wspólne śpiewanie polskich pieśni żołnierskich.
Po koncercie podzielimy się jajkiem, porozmawiamy o naszych tegorocznych planach motocyklowych.

21:00 Uczestniczymy w Apelu Jasnogórskim.

W niedzielę, 15 kwietnia od bladego świtu zbieramy się na Górce Przeprośnej (namioty można rozstawiać już w sobotę), o 10:00 ruszamy do Jasnej Góry.
O godzinie 9:30 droga na Górkę Przeprośną od strony Częstochowy będzie zamknięta. Spóźnieni motocykliści gromadzą się na Starym Rynku, przyległych ulicach i dołączają na końcu kolumny. Niedopuszczalne jest włączanie się do jadącej kolumny. Jest to niebezpieczne.

Jesienią ubiegłego roku na jasnogórskich błoniach przeprowadzono renowację trawy. Ponad 50% powierzchni będzie w tym roku niedostępna dla motocyklistów.
Policja częstochowska przygotuje zastępcze parkingi na przyległych do Klasztoru ulicach. Gorąco Was proszę, nie zniszczmy tej pracy, nie wprowadzajmy motocykli na ogrodzone miejsca. Za rok, na X Jasnogórskim Zlocie, całe błonia będą już dla nas dostępne, będzie jeszcze piękniej.

O 12:00 Msza Święta. - Kazanie wygłosi ks. płk Sławomir Żarski

Do zobaczenia:)


-----
UWAGA ważna informacja !!!

W związku z konfliktem między głównym organizatorem - stowarzyszeniem Rajd Katyński a władzami miasta, najprawdopodobniej odbędą się dwie niezależne imprezy.

Wiecęj szczegółów tutaj: http://omko.pl/artykul/179/czestochowa-2012-rozdwo…
Podziel się z innymi:  
  • Facebook
  • Wykop
  • NK
  • GG
  • Wahacz
  • Blip
  • Flaker

Lokalizacja na mapie:

Uczestnicy imprezy: (69)   » Wpisz się na listę uczestników «

kamilstarter03 (Grabiec)Krzysiek kecik1993 (Częstochowa/Zimnowoda)Beatrycze (Wrocław)CITOS (Strzegom)żaba (Ruda Śląska)luchio12 radson (Kurów)WALDI (Chruściechów)Kris(Tarnów) (Tarnów)sero_padre (Lubin)wlado (Częstochowa)marek-"blady" maniek (Gliwice)Pigro (Strzelce Opolskie)miodek Asia(zaczekaj) Myszka (Częstochowa)Alicja hary (Wrocław)Marek VTopa (Warszawa)wrona arek (Piotrków Trybunalski)Piotr (Pniewy)heniek (Sułkowice/Andrychów)wodzu iwona (Mirów Stary)jacekr Wiesiek (Piekary Śląskie)steptu (Kraków)Skubi (Strzelin)koziołek Krzyś (andrychów) (Andrychów)Aga sly (Wrocław)darecki (Rawicz)GROOBASS (Częstochowa)jaro (Radom)Johny (Grójec)wolf pack bobo (Jarnołtówek)leszek Paweł (Szczecin)monika (Zabrze)robcio (Zarzecze)pino80 Grześ (Częstochowa)benny (Poznań)anna-maria wojtas (Częstochowa)Geno (Cieszków)mayor (Poznań)panda (Sieradz)zdzichu marynika11 Kaziu1 Czarna (Starachowice)Kaziu1 siara galileo (Chełm)Robert campe romi wilku arturscania1 (Częstochowa)

Dodaj komentarz:

Imię / ksywa:

Twój komentarz do tej imprezy:

Przepisz kod z obrazka:
*
Zaloguj się aby dodawać komentarze bez konieczności przepisywania kodu.

Komentarze: (470) - sortowane od najnowszych

LbrcwhOV
4 mar 2021, 12:56
buy generic tadalafil online - <a href="http://tadstrong.com/";>generic tadalafil 20mg</a> tadalafil online canadian pharmacy
NutxfbOV
4 mar 2021, 12:54
generic tadalafil - <a href="http://tadstrong.com/";>buy tadalafil online reddit</a> tadalafil generic
LismtgOV
4 mar 2021, 0:44
tadalafil generic name - <a href="http://tadstrong.com/";>generic tadalafil</a> tadalafil 40 mg
Z INNEGO FORUM
22 kwi 2012, 23:20
.... Jeżeli nie znasz historii zlotu w Częstochowie to powiedz mi po co się tak mądrzysz w kwestii tego kto jest organizatorem a kto nie? Kwestionujesz rzeczy oczywiste. Jakie miasto ma obowiązki poza wyrażeniem zgody na imprezę masową? W tym roku poczuło się jednak w obowiązku skasować motocyklistów na piwie i kiełbasie, wpierniczając się tam gdzie nikt ich nie potrzebował. Do obowiązków policji zaś należy zabezpieczenie każdej zgłoszonej imprezie masowej o jaką wystąpi organizator, takie mamy prawo. Nikt łaski nie robi z wykonywania obowiązków za które mu płacimy z naszych podatków.
Sprawa z paulinami. Organizatorzy z którymi współpracowali od lat przenieśli imprezę, w związku z tym podano publicznie, że Mszy na błoniach nie będzie. Więc jeśli ktoś się nie zmieścił na Mszy w kościele to do siebie powinien mieć pretensje i prezydenta. Co do tego odprawiania to chyba faktycznie *prezydent chciał odprawiać bo paulini, że będzie Msza na błoniach dowiedzieli się z mediów, już po tym jak ogłosili, że jej nie będzie. Mówią styl to człowiek. ;-)
Niestety prezydent Matyjaszczyk nie tylko nie potrafi się komunikować z tymi partnerami których po prostu nie lubi, ma po prostu bardzo wąskie horyzonty. Miał w Częstochowie wyjątkową w skali światowej imprezę, dla rozkręcenia której nie zrobił nic. Nie był to jeden z wielu zlotów motocyklowych, z cyklu parówa-browar-cycki-koncert. Tylko modlitewno-towarzyskie spotkanie kilkudziesięciu tysięcy ludzi. Czyste wariactwo na skale światową. Rozumiesz? Tu nie chodzi o to, że komercja jest zła, tylko o to że ta impreza na tle innych była wyjątkowa. Ale jak się ma wąskie horyzonty i obsesję na punkcie złojenia kasy z pielgrzymów to nic dziwnego, że historia się właśnie tak skończyła.
Zamiast wykorzystać fakt obecności takiej unikatowej imprezy dla promocji miasta postanowił ją przerobić według pomysłu swoich amatorów od promocji i zarobić kilka złotych podłączając się pod nią. Zwykła małostkowa chciwość została ukarana, ani grosza w kasie ani wyjątkowej największej motocyklowej imprezy w Europie. Stracili na tym wszyscy, i ludzie z Rajdu Katyńskiego i paulini i zwykli motocykliści, ale miasto najwięcej, znowu ma tylko do pokazania znienawidzoną Jasną Górę. Oczywiście Ty podobnie jak Matyjaszczyk i cała masa internetowych hejterów, którzy na Węgrzynie wieszali psy przed imprezą i wieszają nadal nie jesteś w stanie zakumać o co kaman, bo kiedyś byłeś na odpuście i tez były stragany i kiełbasa i wata cukrowa i nie wiesz o co chodzi. Jeżeli nadal nie rozumiesz to ja już chyba jaśniej nie potrafię.
Finał jest taki, że garstka co pojechała do Gietrzwałdu się pomieściła, (mieli nawet całkiem fajny rajd przez Polskę, więc coś czuję że im się ten Gietrzwałd spodoba) na Bemowie był i browar i kiełbasa i cycki, a w Częstochowie Matyjaszczyk ze skaczącym gulem, że miliony które przewijają się przez Częstochowę nie widzą w niej nic więcej atrakcyjnego poza Jasną Górą; i nadal będzie patrzył na nią z zawiścią przedstawiając jako przyczynę wszelkiego zła i biedy, i tak na antagonizowaniu ze sobą ludzi załapie się na kolejną kadencję.
Galileo
22 kwi 2012, 23:01
@ENDRIU - ABYŚ NIE MUSIAŁ SZUKAĆ:
greg
16 kwi 2012, 11:52
Poświęcić motocykl - a cóż to znaczy ? Przecież to nie talizman na dobrą drogę.Najpierw trzeba chcieć to błogosławieństwo przez poświęcenie pojazdu przyjąć. Jeśli kierowca ma daleko gdzieś życie zgodne z Ewangelią to po co w ogóle robić "szopki" z Pana Boga. Ilu z was "krzykaczy" żyje wiarą na co dzień? Straszycie że do Kościoła już nigdy nie zajrzycie, powiem więcej - już dzisiaj złóż odpowiednie dokumenty i wystąp. Po co darmo robić wyniki statystyczne! A, jednak nie...,bo co będzie później ? Ja byłem w Gietrzwałdzie i nie żałuję !
Galileo
22 kwi 2012, 22:53
@endriu - jak możesz przepraszać za kogoś kogo ani nie znasz, ani nie rozumiesz , ani nie szanujesz.Przestań w końcu desperacko zwalać winę na o.Paulinów. Przecież było wiadomo iż Mszy Świętej w tym roku na błoniach nie będzie! Jeśli utożsamiasz się z organizatorami tegorocznego "zlotu" I dni motocyklowe w Czestochowie...(czy jakoś tak...)to przeproś w swoim imieniu za wprowadzenie w błąd tych wszystkich Motocyklistów którzy:"...z całej Polski w
deszczu i zimnie ...". Ile razy można powtarzać te wierutne kłamstwa ! Widać po twojej poniższej wypowiedzi jak bardzo jest Tobie bliski Kościół Święty ! Czytając takie plugastwa za każdym razem coraz bardziej oddalam od siebie współczucie dla tegorocznych częstochowskich organizatorów, że tak łatwo dali się wyprowadzić w pole wrogom Kościoła! Kościół Katolicki trwa ponad 2000 lat właśnie dla tego że nie ma w Nim miejsca na demokrację ! Prowadzi Go Duch Święty ! Przestań obrażać moich kapłanów ! Jak nie rozumiesz co znaczą słowa: "Bóg- Honor - Ojczyzna " to lepiej nie wypowiadaj się na temat Mszy Świętej i obrządku Poświęcenia. Poniżej już była o tym mowa. Może właśnie tego chce Matka Jasnogórska, aby docierać do swoich dzieci w innych miejscach polski..., może następnego ZJ już nie będzie..., dopóki wszyscy przyjeżdżający nie zrozumieją co oznacza słowo 'POKORA"...?
GS
22 kwi 2012, 19:49
Węgrzyn jest człowiekiem który to zapoczątkował, ustala zasady i sprawnie organizuje już przez 8lat. Nigdy nie było żadnego wypadku, aktów przemocy czy wandalizmu. I nie będzie chodził na żadne kompromisy z tymi którzy chcą to zmienić. Albo będzie tak jak to było do tej pory, bez alkoholu i komercji, co w pełni popierają Paulini, albo zlotu na Jasnej Górze nie będzie wcale. Krótka piłka.
Czy władze Cz-y wyciągną z tego wnioski, czy znowu rozpieprzą X Zlot dowiemy się za rok.
Pozdro.
endriu
22 kwi 2012, 16:58
Jestem rodowitym częstochowianinem,motocyklistą i katolikiem.Chciałbym przeprosić całą brać motocyklową za aroganckie,haniebne i bezduszne zachowanie ojcow paulinow w ubiegłą niedzielę na rozpoczęcie sezonu motocyklowego.Ludzie jechali z całej Polski w deszczu i zimnie aby pokłonić się Najświętrzej Panience,poswięcić maszyny aby przejeżdzić bezpiecznie cały sezon ale białe hieny się na nas wypięły.W taki oto sposób kler zniechęca do siebie i kościoła społeczeństwo.Co do p.Węgrzyna to zachował się jak rozkapryszony bachor który gdy mu się coś nie spodoba,zabiera zabawki z piaskownicy i przenosi do innej.Podzielił środowisko motocyklowe w Polsce przenosząc rajd do Gietrzwałdu.Widocznie dostał wytyczne od brata Jarosława i ojca Tadeusza.Przekreślił w dużej mierze swoje zasługi w organizecji różnych rajdów,stracił zaufanie wielu kierowców,szczególnie tych w Częstochowie.Dlatego mówię:nie wracaj tu nigdy,bo dla przechszty który sprzeniewierzył się Jasnogórskiej Pani miejsca w Częstochowie być nie może.
Smart
22 kwi 2012, 13:07
W Gietrzwałdzie było bardzo pozytywnie.Braterska atmosfera.Przyjechało coś około 2000 wiary.Organizatorzy liczyli na więcej, ale cóż, ważne że ci co tam byli wiedzieli czym jest zlot Gwiaździsty.Nie było chamstwa i wycia silnikami podczas kazania jak w zeszłym roku.
Taliesn
21 kwi 2012, 14:10
Widziałem filmy z tych Ogólnopolskich Dni itd..Tragedia.Czytałem też trochę komentarzy uczestników.Jeszcze gorzej.Mam tylko nadzieję że władze Cze-wy widzą swą głupotę i potrafią wyciągnąć z tego właściwe wnioski.
» wyświetl wszystkie komentarze...

Logowanie

Email:
Hasło:
Nie pamiętam hasła
Załóż konto!

Znajdź w serwisie

Twoja wyszukiwarka

Główni partnerzy:

Kalendarz Imprez Motocyklowych

Facebook:

Prywatność i cookies  -  Patronaty  -  Partnerzy  -  Toplista  -  Widgety  -  Facebook  -  Reklama  -  Kontakt
Motocyklowy portal informacyjno-społecznościowy omko.pl © 2009-2021
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu